Причини які заважають вам розбагатіти

Більшість забезпечених людей домагалися фінансового успіху завдяки своїй праці, економії грошей і їх вигідного вкладення. Ви Можете потрапити у цей клуб мільйонерів? Ми зібрали 10 причин, які можуть перешкодити вам. Перевірте, скільки з них застосовні до вас.

1. Ви помилилися з професією

Накопичення багатств завжди починається з вашої першої зарплати. Чим вона вища, тим швидше ви можете рухатися до мети. За даними компанії World Wealth Report, багато забезпечені люди сьогодні працюють в областях, в яких середні зарплати вище ніж в інших професіяхIT, фінанси, медицини та ін.

Звичайно, при наявності вільного часу, правильних заощаджень та економії ви можете бути щасливі навіть з невеликою зарплатою. Але більш високий дохід, безумовно, може вирішити більше проблем.

Як виправити?

Якщо ви ще не зробили вибір, то краще вивчити перспективні спеціальності, за якими можна отримувати високий дохід. Якщо ви давно працюєте не за фахом своєї мрії, то постарайтеся змінити професію. Почати можна з малоговивчити онлайнкурси, сходити на майстеркласи. Після цього буде набагато легше зрозуміти, куди рухатися далі.

2. Ви боїтеся інвестувати

Готівкові гроші, які накопичуються під матрацом або на ощадному рахунку, завжди будуть відставати від інфляції. Для того, щоб максимізувати свій прибуток, ви повинні інвестувати накопичення з розумом. У більшості випадків це означає вкладення в акції.

Розглянемо просту математику: у вас є 1 млн грн. Якщо покласти його в банк, то в кращому випадку вийде заробити 810% річних. Інвестуючи в акції, дохід може становити 20% річних, а в особливо ризикованихвін обчислюється сотнями відсотків річних.

Як виправити?

Фондовий ринокце великий ризик. Мінімізувати його можна тільки навчанням. Перш ніж вкладати гроші, треба прочитати книги з фондових ринків, а ще кращесходити на курси для початківців інвесторів.

3. Ви не зберігаєте досить

Якщо ви не економите гроші, то ніколи не зможете стати багатим. Скільки б ви не заробляли, все одно потрібно заощаджувати та накопичувати гроші. Один з найбагатших людей у світі інвестор Уоррен Баффет зізнається, що, коли ринок відкривається з падіння, замість сніданку за 3,17, він купує сендвіч за 2,95 долара.

Як виправити?

Почніть збирати якомога швидше. Чим раніше ви почнете, тим більше зможете накопичити. Наприклад, якщо відкладати щомісяця по 10 000 грн., за рік накопичиться більше 120 000 грн. Експерти рекомендують зберігати не менше 10% щомісячного доходу.

4. Ви живете не по кишені

Витрачати більше, ніж ви заробляєте не можна. Згідно з даними Національного бюро кредитних історій, близько 10 млн українців мають борги. Вони виникають з різних причин. Хтось займає на телевізор, на новий телефон або комп’ютер. Згідно з даними американської компанії Trust, більшість мільйонерів не вважають себе багатими, тому що їх витрати залишилися такими ж, як колись у них було мало грошей.

Як виправити?

Ви повинні укладатися в ліміти. Визначте суму, яку потрібно витратити протягом місяця, і постарайтеся не перевитрачати гроші. Якщо витрачаєте по карті, то встановіть собі ліміт витрат.

5. Ви втрачаєте з уваги дрібниці

Найбільше ми втрачаємо саме від дрібних витрат. Наприклад, від поїздок на таксі, комісій за зняття грошей з банківських карт, прострочень по кредитах і т. д. Складіть всі дрібні витрати, яких можна було уникнути, за місяць, а потім помножте отриману суму на 12. Вийде те, що ви втратите за рік.

Як виправити?

Стежте за грошима. Не витрачайте там, де можна заощадити. Якщо витрата здається вам маленькою, множте місячний витрата по ній на 12. Велика сума вас точно налякає.

6. Ви берете кредит не для заробітку

Використовувати кредитну карту, щоб купити модний гаджет або подарунки близьким, а потім півроку погашати кредитнераціонально. Кредитами потрібно користуватися для отримання вигоди. Наприклад, коли щось продають з дуже великою знижкою, коли користуєшся кредиткою, а свої гроші лежать на вклад, або коли ставка за кредитом мінімальна.

Як виправити?

Якщо у вас є борги, які коштують грошей, постарайтеся як можна швидше їх повернути. Позичаєте гроші, тільки якщо зможете на цьому заробити.

7. Ви не дбаєте про здоров’я

Щоб багато зароблятитреба багато працювати, а для цього потрібно добре здоров’я. Згідно з даними Trust, 98% мільйонерів вважають здоров’я найважливішим особистим активом.

Як виправити?

Турбота про здоров’я повинна бути номером один. Обов’язково запишіться в спортзал, відмовтеся від алкоголю і сигарет, раз на рік проходите профілактичний медогляд у всіх фахівців.

8. Ви не плануєте бюджет

Без бюджету важко стежити за витратою грошей. Тим більше важко їх накопичувати на відпустку, придбання машини або квартири. Без планування ви не зможете жити на пенсії.

Як виправити?

Розпишіть свій бюджет хоча б на місяць вперед. У ньому повинні бути зазначені доходи, витрати і інвестиції. Після того як у вас вийшло дотримуватися плану протягом декількох місяців, намагайтеся планувати на термін до 1 або 3 роки.

9. Ви не повертаєте податки

Тільки дуже бідні люди ігнорують повернення сплачених податків. Мова може йти як про суму в кілька тисяч гривень, так і кілька сотень тисяч грн. Держава повертає податки за дітей, при оплаті лікування, освіти, при купівлі цінних паперів або нерухомості. Так, купуючи квартиру або будинок через податкову інспекцію можна повернути до 650 тис. р.

Як виправити?

Не упускати можливість повернути податок, коли це право передбачено законом.

10. У вас немає мети в житті

Більшість мільйонерів мають мету в житті. Це може бути сім’я, спадщина, філантропія, завоювання першого місця в якійсь галузі і т. д. Люди зосереджуються на цілі і рухаються до неї. Багатьом мета допомагає жити і наповнює життя сенсом.

Як виправити?

Придумайте собі максимально можливу мету і робіть все для її досягнення. Перетворіть процес досягнення в гру. Тоді зможете отримувати від цього задоволення.